איך נמנע משברים בחיי הנישואים

איך נמנע משברים בחיי הנישואים

זוגות רבים נקלעים למשברים בחיי הזוגיות המשותפים. לעיתים הקונפליקטים מזעריים, ולעיתים הם בעלי השפעה הרסנית המחבלת  בהמשך המערכת הזוגית. חלק מהמשברים ניתן לפתור על ידי ייעוץ נכון וממוקד.

בני זוג נשחקים לעיתים בחיי היום יום התובעניים. פעמים רבות הקשר מתאפיין ע"י מתן הוראות טכניות בלבד של  "לקחת, לקנות, להביא, להכין, לצלצל" וכו'. במקרים רבים  דפוסי תקשורת אלו מתרבים -  והאהבה האינטימית  שמהווה את יחודו של הקשר הזוגי – נעלמת.

לפתע כל אחד שם את צרכיו במקום הראשון, ואת בן הזוג  בעדיפות אחרונה. תחושות תסכול ואכזבה מחליפים תחושות של אהבה, חמלה ונתינה. כדי ללמוד לנהל קשר זוגי טוב - יש לפתח מחדש אינטימיות, רגישות, כבוד, אהבה, נתינה, הערכה והקשבה. 

לעיתים בני זוג מתקשים בנושאים אלו, ומפנים אצבע מאשימה זה כלפי זו – לעיתים שלא בצדק. כאן תפקידה של תלמה, יועצת הנישואין, הוא משמעותי ביותר. ההדרכה שניתנת בפרטים הקטנים נעשית בהדרגה, משפרת את התקשורת, ומכניסה דפוסי התנהגות חדשים המאפשרים דיאלוג שוויוני.

תלמה, יועצת הנישואין, איננה משוחדת ואיננה מגוננת על צד זה או אחר. מטרתה לחזק את הקשר והתקשורת, להצביע על נקודות חלשות שיוצרות כשלים ולהפחית את התחרותיות והמתח בין בני הזוג.

ברגע שכל צד מסביר את עמדותיו מראה תלמה היכן נקודות הדמיון בעמדות השונות, וכיצד ניתן לגשר ולהגיע להסכמות הדדיות.

הכל אפשרי אם רק קיימים הרצון והנכונות לצאת מהפלונטר הקיים. הדרך החדשה תעצים כל אחד מבני הזוג.

תלמה מאפשרת לבני הזוג לראות את התמונה הקיימת בזוגיות מזוית אחרת –  ומציעה לבני הזוג אלטרנטיבות מוצלחות שישדרגו ויעצימו את המערכת הזוגית והמשפחתית.