תלונות ומסקנות שגויות

תלונות ומסקנות שגויות

זוגות רבים באים עם ציפיות שירח הדבש הוא תמידי לאורך כל שנות הזוגיות. התחושה המתקבלת מכך היא שתמיד כל אחד יספק לשני בכל רגע נתון את הבקשות והמשאלות (שלעיתים נאמרות כדרישות ופקודות).

ההתנהגות הזוגית חייבת להיות מטפחת, מעודדת, מתחשבת ומפרגנת. בחיי היום יום ישנן אי הסכמות, אך בודאי שאין להגיע למסקנות חפוזות וקיצוניות אם הן אינן מתגשמות כרצוננו.

להיפך, יש לדבר ברוגע זה עם זו על התחושות, הכאב והמשאלות לעתיד.

להלן מספר דוגמאות לארועים יום יומיים ומסקנותיהן השגויות:


1. בגלל שאני לא עושה את מה שאתה רוצה – אז אני מרגישה שאתה שונא אותי.
2. את כל הזמן בטלפון, זה סימן שאני לא מעניין אותך בכלל.
3. כל הזמן אני מבקשת שתוריד את הצלחת, אתה מתעלם, אז אני לא רוצה שתדבר איתי יותר.
4. את אוהבת רק קניות, ובגללך הכסף נגמר לנו.
5. אתה מגיע כל ערב מאוחר ולא עוזר עם הילדים, כי לא אכפת לך מהם.
6. את מתלוננת שהמשכורת שלי נמוכה ומעליבה אותי, את סתם צינית ומרגיזה.
7. אתה לא מתקשר במשך היום לשאול לשלומי, כנראה שאני לא חשובה לך בכלל.
8. האוכל שלך ממש לאחרונה לא משהו, כנראה שאני כבר לא חשוב לך כמו פעם.

לכל אחד ואחת בזוגיות יש רצונות ודעות משלו. לכן יש לפתוח פתח לשיחה מלב אל לב, לדבר על הארועים ממקום שבו שני הצדדים רוצים לפתור סוגיות שבמחלוקת ומעונינים לחיות בשלום ובסיפוק.

ננסה לשנות את ההגדים והמסקנות לאפשרויות אחרות:


1. אם אני לא מסכימה עם דעתך, זה אומר ששנינו אנשים שונים וחושבים שונה זה מזה. בוא ננסה לדבר על מה שמפריע לנו, ובטוח שזה לא צריך להשפיע על הרגשות שלנו.

2. הייתי שמח שתפני זמן כשאני מגיע הביתה, ונבלה ביחד שנינו או עם הילדים, את שיחות הטלפון אולי אפשרי לעשות יותר מאוחר, וכולנו נהיה מרוצים.

3. כשאתה מסיים את הארוחה, אשמח שתזכור להוריד את הצלחת והכלים למדיח או לכיור, וכך ביחד נוכל לארגן את הפינוי מהשולחן. שיתוף הפעולה שלך מראה על התחשבות וזה כיף.

4. את יודעת שמצבנו הכלכלי לאחרונה לא משהו, אשמח אם נוריד הוצאות שאינן חיוניות לנו, המאמץ המשותף שלנו בנושא ההוצאות והקניות יקל מאוד על המצב.

5. הילדים מחכים לך בערב שתגיע ותבלה אתם, זה כיף לך ולהם. אשמח אם תוכל להקדיש להם זמן איכות כשאתה חוזר הביתה. נחליט ביחד מה תרצה לעשות אתם: לשחק, להכין אתם ארוחת ערב, לקלח אותם, להשכיב אותם... נתכנן ביחד את הערבים שלנו.

6. לאחרונה המשכורת שלי לא מאפשרת חיי נוחות ורווחה כפי שהיה קודם. לצערי כרגע זה המצב, נקבל אותו מבלי להתלונן. אז בואי ננסה ביחד לצלוח ולשרוד את הקושי הזמני, נחשוב ביחד איך עושים זאת, ובטוח שהסוף יהיה טוב...

7. במהלך היום כשאתה בעבודה, אשמח שתתקשר אליי, אני פשוט מתגעגעת ועד הערב כשנפגש - לפחות נשוחח ונדבר בינינו. כמובן שאוכל להתקשר אליך במידה ויתאים גם לך. הרבה שעות מחוץ לבית מביאים לגעגוע - וטוב שיש טלפונים.....

8. את יודעת שלאחרונה הטעמים של האוכל קצת השתנו, קצת מרגיש לי פחות טעים אבל ייתכן שזו סתם הרגשה. אולי אפשרי מבחינתך לשחזר את התבשיל שעשית בחג שהיה מדהים?

מבטיחה לכולכם שהנסיון לשנות את השיח לפי הדוגמאות שנתתי שלעיל - יביא ללא ספק לתוצאות הרצויות!

צרו קשר לפגישת ייעוץ טלפונית, בווצאפ, בוידאו, או פגישה אישית, עם תלמה רון, יועצת לזוגיות ומשפחה.

טלפון: 052-8739939