איך להציל את הנישואין

איך להציל את הנישואין

הקשר הזוגי במהותו מאופיין בתקשורת בינאישית טובה, המביאה את צרכי שני הצדדים במידה שווה. כדי להגיע לשלב זה, כל אחד מבני הזוג חייב לשים את רצונותיו מול רצון האחר בדרגה שווה.

נקודת המוצא היא "לי חשוב מה שאת/ה רוצה בדיוק כפי שרצונותי ומחשבותי חשובים לי". ברגע שקיימת ההבנה שאנו צוות לכל מטרה ושאיפה משותפת – ייקל עלינו לנהל את חיי היום יום ברוגע וסיפוק הדדי.

הצלחה בזוגיות זה אומר "Win-Win", כלומר, שני הצדדים השיגו  ניצחון תוך הסכמה לאחר מחשבה משותפת. כדי להצליח במצבים של קונפליקטים קשים – יש צורך לאמץ פעילויות מטפחות הכוללות  מכתבי אהבה, כרטיסי ברכה, טיולים, חוגים משותפים, ספורט, מפגשים אינטימיים ופינוקים בתוך ומחוץ  לבית.

לעיתים יש צורך לרעננן את סגנון ההדברות וללמוד כיצד לתת הערכה ללא ביקורת שיפוטית. הכבוד ההדדי האחד לשני - במיוחד ברגעי משבר – חייב להשמר! 

שואלים איך להציל את הנישואין? 

כאן זה מתחיל:

המנעות מקצר בתקשורת – מהלך שיוביל את שני בני הזוג  למצב של   "ב ט ח ו ם" (בטחון וחום) וכן חיזוק הזוגיות ופריחתה. ממליצה להמנע מקונפליקטים לא מהותיים, מהערות פוגעניות ולסגל  סגנון דיבור נעים ומקובל.

כדי שבאמת ניתן יהיה  להבין איך להציל את הנישואין – שני בני הזוג חייבים לשבת ולבדוק היכן נמצאת הבעיה המרכזית בתקשורת הבינאישית. עליהם להבין שהכל קם ונופל על דברים שיכולים להפתר עם רצון הדדי, סבלנות ואהבה. לשם כך יש להיוועץ בעת הצורך עם מומחה לזוגיות (יועץ, מטפל) שיכול להאיר את נקודות הדמיון בין השניים. הדבר יביא לבניית אמון ועליית מדרגה במערכת היחסים. כדי לשמר מערכת יחסים הוגנת, כל אחד ינסה להקשיב לשני במלוא תשומת הלב. כל הצלחה היא אינטרס משותף לשני בני הזוג.

התיעצויות הדדיות, שקיפות מלאה, קבלת כשלונות באמפטיה ואהבה, חיזוקים חיוביים, נתינה וסלחנות – הם אלה שיביאו להצלחה והצלת הקשר הבינאישי.

צריכים עזרה? שואלים איך להציל את הנישואים לפני שהם מתפרקים?

צרו קשר עם תלמה רון, כאן.